Hij wil geen computers repareren of software programmeren, maar hij houdt wel van werk dat raakvlakken met ict heeft. Zo vindt hij het ontzettend leuk om informatie toegankelijk te maken voor de gebruiker. Daarom koos de 22-jarige Bryan Diender twee jaar geleden voor de opleiding Informatiedienstverlening en –management. “Ik vind het zelf bijvoorbeeld erg frustrerend als ik een zoekopdracht bij een zoekmachine geef en de juiste site staat niet in de top tien. Dat kan veel beter!”
Informatiespecialist
Bij Informatiedienstverlening en –management leert Bryan dan ook hoe hij online en offline informatie zo goed mogelijk vindbaar kan maken. Vakken die hij in zijn tweede jaar volgt, zijn bijvoorbeeld content & toegankelijkheid en gebruiksinstructies schrijven. Ook krijgt hij een vak als PHP, een programmeertaal. “Dit vak is vooral handig, zodat je ook weet hoe de programmeurs werken. Als informatiespecialist help je bijvoorbeeld ook een programmeur om die informatie te verschaffen, die hij nodigt heeft voor het uitoefenen van zijn vak.”
Overal aan de slag
Bryan kan niet wachten tot hij zijn diploma in handen heeft; hij is bijzonder enthousiast. “Ieder bedrijf heeft een informatiespecialist nodig, want ieder bedrijf werkt met documenten. Je kunt dus overal terechtkomen. Zelf werk ik het liefst bij een organisatie waar de informatieopslag nog niet op orde is. Dan kan ik bijvoorbeeld adviseren om een intranet te laten bouwen, zodat bedrijven daar hun documenten kunnen opslaan en tegelijkertijd kennis kunnen delen. Ja, als ik mijn steentje kan bijdragen als informatiespecialist, dan vind ik dat echt een toegevoegde waarde.”