Pers
Marina Kuijpers ontvangt Johan van der Sanden erepenning 2008
Vmbo-mbo-campus in Waterland
Serie over aansluiting vmbo-mbo. In
Bij de Les van oktober 2008 kwamen doelstellingen en opzet van negen experimenten aan de orde die participeren in de nationale kenniskring ‘doorlopende leerlijnen vmbo-mbo’. In de komende maanden wordt een aantal projecten nader bekeken. De kenniskring wordt ondersteund door Het Platform Beroepsonderwijs en begeleid door Marinka Kuijpers.
Het Regio College en de vmbo-mbo-campus van de Purmerendse Scholengroep willen competentiegericht maatwerk mogelijk maken in Waterland. Zonder merkbare overgangen, overlap of lacunes. Leerlingen moeten ook kunnen overstappen naar andere sectoren/opleidingen.
Verliefd worden op het ambacht
Leerlingen moeten de kans krijgen verliefd te worden op het vak. Dan volgt de rest vanzelf. Dat vindt Frans Meijers, lector Pedagogiek van de Beroepsvorming aan De Haagse Hogeschool. Hij deed deze uitspraak in het Nederlands Bakkerij Centrum in Wageningen. Lees
hier verder.
Het studentenbrein is nog niet af
In competentiegericht onderwijs moeten studenten de verantwoordelijkheid nemen voor hun eigen studieloopbaan. Ondanks alle tijd en energie die docenten besteden aan het begeleiden van dit proces, zijn de resultaten vaak teleurstellend. Maar vraagt het onderwijs niet te veel van jongeren? Uit recent hersenonderzoek blijkt dat adolescenten nog niet in staat zijn om complexe keuzes te maken. ‘Het nieuwe leren doet een groot beroep op vaardigheden die nog volop in ontwikkeling zijn bij studenten. Het gevaar van overschatting ligt op de loer.’
Floor de Blooys, BeroepDocent, september 2008. Lees het
artikel.