De Haagse Hogeschool Research & Development

Café PG/Samenscholing 'Meer hbo-opgeleide professionals in de zorg voor mensen met dementie'

Het café PG, onderdeel van het lectoraat Psychogeriatrie van De Haagse Hogeschool, organiseert in 2011 een aantal bijeenkomsten onder de naam ‘Samenscholing’. Op maandag 10 oktober werd samengeschoold rond het thema ‘meer hbo-opgeleide professionals in de zorg voor mensen met dementie’. 

Genoemd thema vormt één van de ambities van het lectoraat Psychogeriatrie. Samen met een aantal instellingen start het lectoraat een actieonderzoek om dit te gaan realiseren. De functie die hierbij voor ogen staat is deze: 

Een hbo-opgeleide verpleegkundige of sociaal pedagogische professional, die op de werkvloer ‘het verschil’ kan maken. Die als geen ander up to date is van de meest recente inzichten in effectieve en liefdevolle zorg voor mensen met dementie. Die de theorie weet te vertalen naar de praktijk. Die hart, hoofd en handen in de zorg weet te verbinden. Een aanwinst voor elke zorginstelling, een inspirerend meewerkend leider.  

Het lectoraat is bepaald niet de enige partij met deze wens. Sinds enige tijd loopt namelijk HBO-VGG, een landelijk samenwerkingsproject van Actiz, de HBO-Raad, Verenso, LOOV, V&VN en het ministerie van VWS om hbo-verpleegkundigen gerontologie-geriatrie (VGG'ers) in de VVT-branche aan het werk te helpen (zie www.hbo-vgg.net).
Het lectoraat Psychogeriatrie wil graag mogelijkheden voor samenwerking met dit project verkennen.

De samenscholing van maandag 10 oktober 2011 stond volledig in het teken van de ambitie van het lectoraat en de voorgenomen samenwerking met HBO-VGG.

Verslag en presentaties

Foto's



print | sitemap | abc-index | disclaimer | beheer
      Volg ons op Twitter Volg ons op LinkedIn Volg ons op Hyves Volg ons op Facebook Volg ons op Youtube