De Haagse Hogeschool Research & Development

Projecten

1. Brains4U

In opdracht van het regionaal coördinatiepunt hersenletsel is een projectplan geschreven, samen met Leads on Demand.  Doel is het ontwerpen en in de praktijk toetsen en verder ontwikkelen van een methodiek om jonge mensen met NAH succesvol en duurzaam te laten participeren op de arbeidsmarkt.

Het RevalidatieFonds, de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) en Fonds 1818 maken uitvoering van dit project mogelijk. Start september 2010, afronding eind 2011.

Op 8 maart 2012 (tijdens de Brain Awareness Week) vond het symposium Brains4U plaats. Lees meer over het symposium in de nieuwsbrief van Brains4U van april 2012 .

Meer informatie is te vinden op: www.Brains4U.nl

2. Participatiemodel

Participatie snappen, meten en beïnvloeden is het centrale doel van het lectoraat Revalidatie . Beschrijven hoe participatie ontstaat en steeds verandert (modelvorming), hoe participatie gemeten kan worden (instrumentontwikkeling) en vervolgens onderzoek starten naar actuele en gewenste participatie van jongeren met NAH, o.a. op zoek naar de factoren die succes beïnvloeden. 

Verschillende modellen worden ontworpen om determinanten van participeren voor jongeren met NAH te tonen. De modellen moeten een volledig overzicht bieden van elkaar beïnvloedende factoren en tevens de complexiteit en verwevenheid tonen. Per individu, per diagnosegroep en per domein van participeren (bv opleiding, sport, werk) worden aparte modellen gemaakt, die toepasbaar moeten zijn binnen de revalidatie.

Lees hier het interview met lector Arend de Kloet in BOSK Magazine >>

3. Aangepast sporten

Met de gemeente Den Haag, de Academie voor Sportstudies, Sophia Revalidatie en een sportvereniging in Den Haag wordt gesproken over het aanbieden van actief bewegen en sport voor mensen met een lichamelijke beperking of chronische aandoening  geïntegreerd in een reguliere sportvereniging.

Bekijk hier de film over 'Aangepast sporten' bij voetbalvereniging Quick in Den Haag >>

4. Gezinsgerichte ondersteuning

ZonMw heeft geld beschikbaar gesteld om de uitgangspunten van het gezinsgericht werken te beschrijven en te implementeren in een interventieprogramma. Hierbij wordt gebruikt gemaakt van de uitgangspunten en werkwijze van het “SARAH family-based rehabilitation’’ (Braga & Da Paz Jr, 2006) en van de ervaringen in de gezinsgerichte zorg die in Nederland zijn opgedaan. De interventie zal zich richten op kinderen en jongeren met niet-aangeboren hersenletsel, die als gevolg van het hersenletsel moeite hebben om activiteiten in de eigen leefomgeving op te pakken. Hierbij zal het focus liggen op de cognitieve- en gedragsmatige veranderingen na hersenletsel.

5. TherapWii

Het digitale instructieprogramma TherapWii, dat ontwikkeld is in het project 'Wie daag(t) je uit?' zal als innovatief programma landelijk worden geïmplementeerd. ZonMw heeft een aanvraag hiertoe gehonoreerd. Het implementatietraject start in maart 2011.

6. My Best Friend Forever

De titel van een afstudeerproject van een student Sociale Professies, de behoefte van jongeren met NAH aan ‘een maatje’ is in kaart gebracht. Een voorstel wordt beschreven, dat voor de revalidatie van jongeren geschikt lijkt en voor nadere uitwerking in aanmerking komt.

Kenniscirculatie

Regionaal

De ambitie van het lectoraat is om kennis over NAH te bundelen en verspreiden, o.a. door actieve deelname aan regionale werkgroepen en het organiseren van een jaarlijkse Brain Awaresness Week in maart en jaarlijks een regionaal symposium.

Brain Awareness Week 2011 'Br@ins & g@mes' en 'Geluk bij een ongeluk'

Op 23 en 24 maart 2011 bezochten meer dan 400 studenten, docenten, medewerkers van Sophia Revalidatie en andere belangstellenden dit symposium over hersenen, hersenletsel en hersenonderzoek. Lees meer over de Brain Awareness Week 2011.

Brain Awareness Week 2010 'Hersenen in Beweging'

Op 24 maart 2010 bezochten 200 studenten, docenten, medewerkers van Sophia Revalidatie en andere belangstellenden dit symposium over hersenen, hersenletsel en hersenonderzoek. Lees meer over de Brain Awareness Week 2010.

Goed op weg

Op donderdag 25 maart 2010 bezochten 325 collega’s uit revalidatie, onderwijs, chronische zorg, belangenverenigingen en onderzoek met andere belangstellenden dit landelijk symposium over het aanbod voor kinderen, jongeren en jongvolwassenen met NAH. ’s Middags werden voorbeelden van good-practice gepresenteerd in workshops. Ook werd deze dag een start gemaakt in een nieuwe overleg- en organisatiestructuur om gezamenlijk de nationale ambities te gaan realiseren. Meer informatie hierover vindt u onder ‘landelijk’.

Hoe NâH verder?

Het minisymposium van 3 juni 2009 concentreerde zich op het aanbod voor kinderen en jongeren (tot 25 jaar) met niet aangeboren hersenletsel. Na een zorgvernieuwingsproject van 2 jaar is het gezamenlijke spreekuur NAH geïmplementeerd.

In de regio Haaglanden is een gezamenlijk spreekuur ingericht om de diagnostiek van kinderen en jongeren met NAH te verbeteren. Hiermee is in september 2006 gestart. In te zetten specialisten zijn een kinder- en jeugdpsychiater en een neuropsycholoog van De Jutters en De Banjaard, de kinderneurologen van het HagaZiekenhuis en Medisch Centrum Haaglanden en vanuit Sophia Revalidatie een revalidatiearts, een neuropsycholoog en een orthopedagoog, tevens coördinator van dit gezamenlijke spreekuur. Het spreekuur is bedoeld voor cliënten van 4 tot 25 jaar, met een complexe hulpvraag door NAH. De hulpvraag kan ontstaan in de acute, herstel- of chronische fase. Dit gezamenlijke spreekuur is primair voor de regio Haaglanden opgezet, maar kan bovenregionaal worden ingezet.

Het symposium was een groot succes. Je kan hier de presentaties van de lector en de partners downloaden:

Landelijk

Het lectoraat neemt deel aan landelijk overleg over innovatie en onderzoek t.b.v. kinderen en jongeren met NAH en implementatie van best-practice.

Op 25 maart 2010 werd een notitie gepresenteerd, die de basis vormt voor de agenda van de komende jaren. Ook werd gestart met een overlegstructuur, waarin in werkgroepen aan de diverse plannen gewerkt gaat worden.

Lees hier een in september 2009 afgeronde inventarisatie van best-pratice Cognitieve Revalidatie.



print | sitemap | abc-index | disclaimer | beheer
      Volg ons op Twitter Volg ons op LinkedIn Volg ons op Hyves Volg ons op Facebook Volg ons op Youtube