Open Dagen
Open Deeltijdavond donderdag 30 mei 2013
Wilt u een indruk krijgen van de inhoud van een post-hbo- of masteropleiding? Kom dan naar een Open Deeltijdavond.
Het accent tijdens de avond ligt op de inhoud van een door u uitgekozen opleiding. Er worden verschillende soorten programma’s aangeboden; van een proefles en lezing tot een voorlichtingsbijeenkomst.
Het programma ziet er als volgt uit en is vrijblijvend:
| Tijd |
Programma |
| 16.45 uur |
Ontvangst |
| 17.00 uur |
Algemene presentatie OVk.41 (rechts) |
| 17.30 uur |
Tijd voor vragen |
| 17.45 uur |
Maaltijd in het Centrale Restaurant |
| 18.30 uur |
Programma bij een opleiding
|
Accountant-Administratieconsulent
Door: Hans van der Zwan, programmaleider
Tijdens de bijeenkomst zal worden ingegaan op de toelatingseisen tot de opleiding en de inhoud van het studieprogramma.
Controller
Door: Egbert Willekes, programmaleider
Aan de hand van een korte vergelijking tussen KPN en Apple wordt plenair een case behandeld waarin de rol van de controller in een breder perspectief wordt geplaatst. De controller van de toekomst moet uitstekend in staat zijn om financiële en niet-financiële analyses te kunnen maken, maar moet deze analyses bovenal in een breder perspectief kunnen plaatsen. Hiermee vormt de controller een belangrijke gesprekspartner voor het management, niet alleen op financieel niveau, maar vooral ook op strategisch niveau. De inhoud van ons controller’s programma is gebaseerd op deze visie over de rol van de controller en zal tijdens deze bijeenkomst nader worden toegelicht.
Internal Auditing, presentatie
Door: Arie Molenkamp, programmaleider
Internal auditing komt, als eigenstandige, deskundige en onafhankelijke professie, steeds meer in de aandacht van “het maatschappelijk verkeer” te staan. In de Nederlandse Corporate Governance Code heeft de internal auditfunctie inmiddels een plek verworden als de instantie die het bestuur van de onderneming of instelling aanvullende zekerheid verstrekt over de kwaliteit van internal control.
Toezichthoudende instanties, auditcommittees, commissarissen en leden van raden van bestuur herkennen en erkennen in toenemende mate dat internal auditing, als “third line of defence”, een in omvang beperkte, maar qua impact cruciale plek in de organisatie heeft ingenomen.
Na een historie van twintig jaar evoluerend Post-Hbo-onderwijs op het gebied van internal auditing heeft de Academie gemeend haar programma ingrijpend te moeten aanpassen. Door werkgevers en alumni is enthousiast gereageerd op de plannen om het gevestigde aanbod te verdiepen en te verbreden. In het komende studiejaar zal het vernieuwde programma worden aangeboden; een programma waarin onder meer de volgende onderwerpen een vaste plek hebben gekregen: CIA (Certified Internal Auditor)-training, organisatie-inrichting, communicatieve en interpersoonlijke vaardigheden en risk management.
Tijdens de Open Deeltijdavond zal het vernieuwde programma worden gepresenteerd; waarin tevens zal worden ingegaan op de ontwikkeling in het beroep van internal auditing die tot het vernieuwde programma hebben geleid.
Bedrijfskunde (1, 2, 3 en MBA NL)-opleidingen, informatiebijeenkomst
Tijdens de Open Deeltijdavond zullen een docent en student aanwezig zijn om al uw vragen te beantwoorden.
Coaching en Master Organisatie Coaching, proefcollege en informatiebijeenkomst
Door: Marijke Sybesma, programmaleider
Een eerste kennismaking met coaching is vast niet nodig, waarschijnlijk hebben jullie allemaal tijdens je studie of je werk te maken gehad met een coach. We gaan eerst samen kijken op welke manier je te maken hebt gehad met coachen en vanuit welke opvattingen dat gedaan werd en hoe dat bevallen is. De kern van coaching gaat daar eigenlijk ook over nl opvattingen en overtuigingen van mensen die, onder de waterlijn’ liggen ; niet zichtbaar maar wel merkbaar in het gedrag van mensen. Overtuigingen bepalen in sterke mate het handelen, zo maakt iedereen zijn eigen constructies van de werkelijkheid. We gaan natuurlijk ook kijken hoe jouw overtuigingen eruit zien op het gebied van coachen.
Dienstbaar leiderschap, interactieve workshop over Leiderschap in de nieuwe tijd
Door: Gaitske Jedema, programmaleider
De huidige tijd vraagt om slagvaardige, coachende leiders die noch te directief zijn, noch te meegaand. Het vinden van de gulden middenweg -leiden door de ontwikkelbehoefte van anderen te herkennen en te ondersteunen- is niet eenvoudig. Hoe komt dat toch? En wat kan je doen om wél die effectievere middenweg te bewandelen.
Het ontdekken van de wetmatigheden en valkuilen van dienend leiderschap geeft je meer zicht op je eigen leerpunten en biedt eyeopeners voor het vinden van de juiste richting. Nieuwsgierig geworden? Dan nodigen we je graag uit voor deze interactieve miniworkshop.
Integraal Arbo Management, Re-integratiemanagement, Arbeids en Organisatiekunde en Bedrijfsmaatschappelijk Werk: Voorlichting Verbeter de kwaliteit van werk en organisatie
Door: Peter Laureijs, programmaleider
Tijdens deze voorlichting wordt ingegaan op de ‘rode draad’ van deze opleidingen:
het verbeteren of anders inrichten van de kwaliteit van het werk en de kwaliteit van de organisatie. Hiermee zijn en/of worden medewerkers duurzamer inzetbaar en organisaties efficiënter en flexibeler.
Het verbeteren van de kwaliteit van werk en organisatie kan worden uitgevoerd vanuit de verschillende functies, nl. bedrijfsmaatschappelijk werker, arbeids- en organisatiekundige, arbo-manager en re-integratiemanager. Hoewel allen een ‘expert’ kenmerk in zich hebben, zullen met name de eerste twee zich ook richten op het proces,6 maar wel ieder met hun eigen invalshoek.
De BMW-er richt zich bij veranderprocessen meer op de transitie bij medewerkers en leidinggevenden/groepen en de interactie daarvan.
De A&O-er richt zich meer op interventies op het niveau van leidingevenden/groepen en de organisatie.
De arbo-manager legt de nadruk op veilig en gezond werken en is vooral bezig met het effectief en efficiënt managen van preventie-interventies op organisatie- en groepsniveau.
De re-integratiemanager legt de nadruk op verzuim en is vooral bezig met het effectief en efficiënt managen van re-integratie-interventies op individueel- en groepsniveau, maar vanuit het verzuim- en re-integratiebeleid ook op organisatieniveau.
Fiscaal adviseur
De directeur van het FSDC, Jan Rouwenhorst is aanwezig om toelichting te geven op het programma.
Risicomanagement, Informatiebijeenkomst
Een oud-student zal kort stilstaan bij de keuze voor de Master in Risico Management en het inhoudelijke programma, door de rode lijn van de vakken te benoemen. Hij zal ingaan op zijn persoonlijke ervaringen met het programma, maar ook op de interactie met docenten en medestudenten. Verder zal hij zijn persoonlijke proces van het schrijven van de Master Thesis delen en uiteindelijk ingaan op het eindresultaat en de uitkomsten ervan. Ook zal hij iets vertellen over de praktische toepassing van de Master Thesis binnen de organisatie en sector.
Vastgoedmanagement, Vastgoedinspecteur - adviseur en Business Case voor vastgoedontwikkeling, Open gesprekken
Door: Leon Erkelens, programmaleider
In de afgelopen jaren is elke Nederlander gewenst of ongewenst een beetje meer vastgoedspecialist geworden. Mensen met een eigen woning die is gefinancierd door de bank hebben ervaren dat het helemaal niet vanzelfsprekend is dat vastgoedwaarde stijgt. Mensen die daarbij lid zijn van een VVE hebben ervaren dat het in stand houden van vastgoed nog niet zo eenvoudig is.
Bouwkundigen en vastgoedprofessionals staan voor de uitdaging om er voor te zorgen dat organisaties goed ondersteund worden door hun vastgoed, dat bij een project ook het juiste project wordt gekozen en dat het bestaande vastgoed veilig en kostenbewust wordt onderhouden. De drie post-hbo-vastgoedopleidingen aan De Haagse Hogeschool helpen deze professionals de uitdaging beter op te pakken en daarmee hun waarde voor hun (potentiële) werkgever te vergroten.
Op de Open Avond van 30 mei hopen we met de belangstellenden voor vastgoed onder leiding van Leon Erkelens een inspirerende bijeenkomst te hebben. De vragen die leven over vastgoed bepalen de agenda. Iedereen is welkom.
Master of Science in Management en Business Process Management and IT, proefcollege
Door: Gerard Kranenburg, programmaleider
International Masters
18:30 – 19:00 Information about all 3 international masters
19:00 – 22:00 For the Master Accounting and Control/Master in Business Administration: a trial lecture on Strategy & International Business (by Dr. Ton Voogt) with current MAAC PT students. Prospect students will be able to choose whether they stay until the end of the lecture (22:00) or only until the break (around 20:30).
- Accounting for short term decision taking: non-routine decisions and cost pricing
- Recent developments in Management accounting, i.e. Balanced Scorecard and Activity Based costing
- Value chain concepts and its applications
- Quick scanning/analysing of the financial position of a company
- Management of the long term value of the firm – economic value and intangibles
- Design of a strategic performance management system
- Concepts of strategic control levers and/or systems
19:00 - 22:00 For the Master in International Communication: a trial lecture on “Brands and Architecture”, subtitle: “Buildings as Business Cards”…. And also meet to discuss the MICM program.
Bachelor opleiding
Aanmelden
Meld u aan via het aanmeldformulier >>