De Haagse Hogeschool

Seminar 'De kredietcrisis'

Graag nodigen wij u uit voor het seminar “De kredietcrisis” op donderdag 26 februari 2009 op de Haagse Hogeschool te Den Haag. In dit korte maar krachtige seminar kijkt u van 15.00 tot 20.30 uur met o.a. de directeur van De Nederlandsche Bank en Peter Paul de Vries mee achter de schermen van deze actuele crisis.

PinpointToen de kredietcrisis in 2007 begon werd dat in Nederland gezien als een Amerikaans probleem van voorbijgaande aard. Inmiddels weten we beter. Na Prinsjesdag 2008 barstte de bom. Banken vielen (bijna) om, de vraag stagneerde, de prijzen op huizenmarkt vertoonden voor het eerst sinds 20 jaar een trendbreuk omlaag, de werkloosheid liep op en bedrijven kwamen steeds meer in de problemen.

Hoe heeft het in Nederland zo ver kunnen komen? Wat was de rol van de banken en dus ook De Nederlandsche Bank hierin? Welke impact heeft de crisis voor de verschillende sectoren in het bedrijfsleven, voor de arbeidsmarkt en tenslotte hoe zien de toekomstverwachtingen eruit. Voldoende vragen waarop u graag antwoorden wilt. Antwoorden die vier zeer prominente sprekers u wellicht kunnen bieden.

Peter Paul de Vries
Peter Paul de Vries
Organisatoren van deze middag zijn De Haagse Hogeschool en Pinpoint Management en Consultancy B.V. Deskundige sprekers zullen ingaan op een aantal aspecten van de crisis. Er zal ondermeer gesproken worden over de cruciale rol die banken speelden in het ontstaan en beheersen van de crisis. Daarnaast krijgt u een unieke kijk op hoe de crisis te voorkomen was, wordt er ingegaan op het gevolg van een sterk afnemende arbeidsmobiliteit en “last but not least” geeft analist Peter Paul de Vries inzicht in de wijze waarop Nederland de crisis heeft aangepakt en nog steeds aanpakt.

Het seminar is een ontmoetingspunt voor bestuurders, medewerkers en overige geïnteresseerden werkzaam bij ministeries, provincies, veiligheidsregio’s, gemeenten, operationele diensten, maatschappelijke instellingen en het bedrijfsleven. Eigenlijk voor allen die in een compacte setting een blik achter de schermen willen werpen.

Programma

15.00 – 15.45 Ontvangst
15.45 – 15.50 Opening
Drs. W.J. Breebaart (Voorzitter College van Bestuur De Haagse Hogeschool)
15.50 – 16.00 Inleiding door dagvoorzitter
R.W.H. Kablau (Senior Consultant, Pinpoint)
16.00 – 16.35 De kredietcrisis in Nederland, over oorzaak en oplossing  
Drs. H.J. Brouwer (Directeur De Nederlandsche Bank)
16.35 – 17.05 De kredietcrisis; een scherpzinnige analyse  
Mr. A.W.H. Docters van Leeuwen (Voorzitter Raad van Advies IRS, supplier of independant risk solutions, voormalig bestuursvoorzitter AFM)
17.05 - 17.35 De kredietcrisis: het raakt ons allemaal  
Dr. A. Veenman (Voormalig President-directeur NS)
17.30 – 18.00 Pauze
18.00 – 18.30 Geld moet rollen, maar arbeid ook  
Dr. A. Korver (Lector Human Resource Management, De Haagse Hogeschool)
18.30 – 19.10 Hoe gaat Nederland om met de financiële crisis?
Drs. P.P.F. de Vries (Voormalig directeur Vereniging Effectenbezitters, financieel analist, directeur 3L Capital)
19.10 – 19.15 Afsluiting door de dagvoorzitter
19.15 – 20.30 Drankje en buffet

Locatie

Het symposium op 26 februari a.s. vindt plaats in het auditorium van De Haagse Hogeschool, Johanna Westerdijkplein 75, Den Haag. De hogeschool ligt op loopafstand van het station Hollands Spoor. Tevens is er voldoende parkeergelegenheid.

Klik hier voor een routebeschrijving.

Kosten en aanmelden

De kosten voor deelname aan het symposium bedragen 150 euro (exclusief BTW). Bij deze prijs zijn koffie, thee, buffet, enkele consumpties en symposiumdocumentatie inbegrepen. Bij meerdere deelnemers uit een bedrijf betaalt elke tweede en volgende deelnemer 130 euro (exclusief BTW).

Kortingen

  • Voor alumni van de Academie voor Masters & Professional Courses van De Haagse Hogeschool geldt een korting van 50%!
  • Huidige studenten van De Haagse Hogeschool (ook bachelors) betalen slechts € 50,-.

Om voor de korting in aanmerking te komen, vult u in het 'Opmerkingen' veld van het aanmeldformulier uw opleiding (en voor alumni ook afstudeerjaar) in.

Voor vragen kunt u contact opnemen met Pinpoint op telefoonnummer 015 - 212 7590.
Wanneer u 5 werkdagen na aanmelding nog geen schriftelijke bevestiging (per e-mail) heeft ontvangen, dan verzoeken wij u telefonisch contact op te nemen met Pinpoint.