Aanscherping van maatregelen binnen De Haagse Hogeschool
Vanmorgen, woensdag 14-10, heeft het Crisis Management Team (CMT) van De Haagse Hogeschool overlegd wat de persconferentie van minister-president Rutte en minister de Jonge en de daar aangekondigde maatregelen voor impact hebben op onze hogeschool.

Die vrijheid kunnen wij alleen behouden als wij die ook blijven verdienen. Door ons aan de geldende regels te houden. Door afstand te houden. Door onze handen te wassen. Door in onze ellenboog te niezen. Door thuis te blijven als we klachten vertonen of in contact zijn geweest met een positief getest iemand. En, sinds deze persconferentie duidelijk, door het dragen van een mondkapje in de algemene ruimtes van de hogeschool.
Mondkapjes
Er komt een mondkapjesplicht in alle publieke ruimtes, kondigde minister-president Rutte aan. Dat geldt natuurlijk ook voor De Haagse, en daar willen we niet mee wachten. Waar tot op heden het ging om een advies, komt er dus een verplichting tot het dragen van een mondkapje in de gebouwen van De Haagse. De enige uitzonderingen hierop zijn klaslokalen en werkplekken (tenzij anders aangegeven), waar het niet verplicht zal zijn, maar het uiteraard wel mag.Vergeet dus alsjeblieft niet een mondkapje mee te nemen als je op De Haagse moet zijn, want zonder ben je helaas niet meer welkom binnen onze de gebouwen.
Thuiswerken
Om verder ‘on campus’ onderwijs te kunnen geven is de uitvoering van de roosters cruciaal. Taken die op de hogeschool uitgevoerd moeten worden om fysiek en online onderwijs mogelijk te maken, vereisen dat er medewerkers naar de hogeschool komen. Wélke medewerkers dit zijn en hoe zij dit veilig kunnen doen, bepaal je zoals altijd in goed overleg binnen het team en met je leidinggevende.Uitzonderingen
Voor een aantal van de door de regering aangekondigde maatregelen geldt dat het (hoger) onderwijs een uitzonderingspositie kent.Sportonderwijs wordt geschaard onder praktijkonderwijs, en mag dus doorgaan.
- Reizen met het OV mag nog steeds, omdat het geven en volgen van onderwijs wordt gezien als noodzakelijke activiteit. Heb je andere manieren om naar De Haagse te komen? Dan kan het verstandig zijn daar gebruik van te maken.
- Diplomeringen en P-uitreikingen mogen nog steeds doorgaan zoals gepland.
- Alle andere evenementen waren al digitaal gemaakt, ofwel afgezegd of uitgesteld.
Namens het CMT
Elisabeth Minnemann
Hans Camps
Rajash Rawal
Alle wijzigingen naar aanleiding van de laatste berichtgeving zijn doorgevoerd in het protocol en in de Q&A.