Pluri-perspective learning in times of transition

Hoe kunnen we verschillende perspectieven benutten om het hoger onderwijs inclusiever, rechtvaardiger en toekomstbestendig te maken?

Tijdens Global Educators Day nodigt het Centre of Expertise Global Inclusive Learning van De Haagse Hogeschool docenten, onderzoekers, studenten en professionals uit voor een inspirerend symposium over pluri-perspectief leren. Dit evenement staat open voor zowel medewerkers en studenten van De Haagse Hogeschool als externe bezoekers die geïnteresseerd zijn in onderwijs, inclusiviteit en maatschappelijke transities.

In het hoger onderwijs werken studenten, docenten en maatschappelijke partners steeds vaker samen in diverse en internationale leeromgevingen. Deze superdiversiteit vraagt om nieuwe manieren van samenwerken en leren. Tegelijkertijd biedt het juist kansen voor wederzijds leren, kritische reflectie en innovatie.

Tijdens dit symposium verkennen we pluri-perspectief leren: een benadering die verschillende perspectieven, achtergronden en ervaringen samenbrengt in leerprocessen. Door in dialoog te gaan met anderen kunnen studenten en professionals leren voorbij hun eigen referentiekaders te denken en samen nieuwe inzichten ontwikkelen.

Programma en thema’s

Tijdens de middag gaan we in op vier samenhangende thema’s:

  • PluriPerspective Learning for Green Transitions & Climate Justice
    • Hoe kunnen diverse perspectieven bijdragen aan meer rechtvaardige en inclusieve benaderingen van duurzaamheid en klimaatactie?
  • Inclusive Leadership for PluriPerspective Learning
    • Welke vormen van leiderschap ondersteunen samenwerking en gezamenlijke leerprocessen in diverse teams?
  • PluriPerspective Learning Ecosystems: Towards Equitable Co-Creation
    • Hoe kunnen docenten, professionals, studenten en gemeenschappen samen waarde creëren en op een gelijkwaardige manier samenwerken?
  • Critical Pedagogy & Epistemic Justice
    • Hoe kunnen we onderwijs ontwikkelen dat ruimte geeft aan verschillende kennisvormen en perspectieven?

De middag wordt afgesloten met een borrel ter gelegenheid van de promotie van Marloes Ambagts, over pluri-perspectief leren.

Waarom deelnemen?

  • Krijg inzicht in hoe je pluri-perspectief leren kunt integreren in je onderwijspraktijk.
  • Wissel ervaringen uit over de pedagogische en leiderschapscompetenties die nodig zijn voor superdiverse klaslokalen.
  • Word onderdeel van een groeiende gemeenschap die zich inzet voor rechtvaardig en toekomstgericht hoger onderwijs.

Hoe kun je deelnemen?

Laat ons weten of je erbij bent en meld je aan via deze link.

We kijken ernaar uit je te verwelkomen voor een dag vol inspiratie, reflectie en gezamenlijk leren.