De Haagse verwelkomt de Commissaris van de Koning
21 januari 2026
Vandaag verwelkomden we de Commissaris van de Koning in Zuid-Holland, Wouter Kolff, samen met EBZ-voorzitter en -secretaris Femke Brenninkmeijer en Ferrie Forster, voor een werkbezoek aan De Haagse Hogeschool.
De Haagse en de provincie Zuid-Holland zijn goede partners in het werken aan maatschappelijke opgaven en de ambities uit de Groeiagenda. Van digitalisering en AI tot cyberveiligheid, weerbaarheid en human capital: thema’s waarop we elkaar al weten te vinden. Het bezoek bood ruimte om kennis te maken en deze samenwerking te verdiepen.
De ochtend startte met een bestuurlijk overleg waarin CvB voorzitter Elisabeth Minnemann en CvB-leden Hans Nederlof, Arend Hardoff spraken over de strategische koers van De Haagse. Onderwerpen als internationalisering, defensie en project Beethoven kwamen aan bod, evenals de positie van het hbo binnen het bredere kennisveld. Daarbij stonden we stil bij de kansen en uitdagingen voor praktijkgericht onderzoek en de rol die De Haagse daarin vervult voor Zuid-Holland.
De rol van het hbo in het regionale ecosysteem
“Wij zijn een grootstedelijke kennisinstelling met een sterke regionale verankering’’, vertelt Elisabeth Minnemann. ‘’Onze kracht zit in de combinatie van onderwijs, praktijkgericht onderzoek en directe verbinding met de samenleving. Vanuit die rol draagt De Haagse bij aan toepasbare kennis en oplossingen op thema’s die voor de regio urgent zijn.’’
Leren door te doen: studenten in de praktijk
Hoe onderwijs en praktijk samenkomen, werd zichtbaar in de bijdragen van studenten Integrale Veiligheidskunde tijdens de presentaties. Zoals een eerstejaarsstudent aangaf: “Veiligheid regel je nooit alleen. Juist door samen scenario’s te oefenen, leer je situaties vroeg herkennen en gezamenlijk handelen.” Een derdejaarsstudente liet zien hoe deze thema’s doorwerken in de praktijk van de Veiligheidsregio Hollands Midden, waar zij werkt aan bevolkingszorg en crisisbeheersing.
Waardevolle uitwisseling
De bijdragen van studenten en onderzoekers maakten zichtbaar wat praktijkgericht onderwijs kan betekenen voor de regio. De Commissaris van de Koning reflecteerde: “Heel interessant om te zien hoe De Haagse met onderzoek niet alleen kennis overdraagt, maar ook praktijkgerichte interventies oplevert voor opdrachtgevers en partners.”
Dank aan alle collega’s die bijdroegen aan dit programma. We kijken uit naar de versterking van onze samenwerking met de provincie!