Breadcrumb
Verantwoord AI-gebruik leren in de zomer
27 augustus 2026
Met maar liefst tachtig deelnemers, waarvan zestig internationale, bleek de afgelopen editie van The Hague Summer School weer een absoluut succesverhaal.
Met maar liefst tachtig deelnemers, waarvan zestig internationale, bleek de afgelopen editie van The Hague Summer School weer een absoluut succesverhaal. Dit jaar stond er bovendien een compleet nieuw thema op het programma: Responsible AI for Society. Een cursus vormgegeven met gastdocenten uit Duitsland, Spanje en Italië.
The Hague Summer School biedt een kort, intensief programma waarin deelnemers vier studiepunten behalen. "Studenten gebruiken deze twee weken vaak om een tekort aan studiepunten in de vrije keuzeruimte aan te vullen," vertelt Casper Verschoor, hoofd van de Global Office. ‘’Maar het levert veel meer op dan alleen studiepunten. Haagse studenten werken intensief samen met leeftijdsgenoten uit de hele wereld, zonder daarvoor te hoeven reizen.’’
Modules met impact
Het programma start met een algemene module, gericht op interculturele communicatie. In multidisciplinaire teams leren de studenten optimaal samenwerken met mensen van diverse culturele achtergronden. Daarna kiezen zij een verdiepende keuzemodule. Zo konden studenten kiezen uit het vak Peace, Justice, Human Rights and European Union Corporation, met daarbij bezoeken aan het Vredespaleis en het International Criminal Court.
Bij het andere keuzevak Sustainable Entrepreneurship werkten studenten, onder begeleiding van de opleiding Ondernemerschap & Retail Management, eigen duurzame bedrijfsideeën uit. Buiten de collegebanken zorgden activiteiten zoals een strandbarbecue en een trip naar Amsterdam voor ontspanning en culturele uitwisseling.
UNINOVIS
De cursus Responsible AI for Society ontstond vanuit de samenwerking met onze UNINOVIS-partners. Casper: "De docenten bouwden samen het vak samen op en belichtten AI door verschillende lenzen. De Italiaanse collega focuste op data, terwijl de Spaanse professor het onderwerp vanuit een filosofisch standpunt benaderde.’’
Vijfentwintig studenten vanuit vijf verschillende partnerinstellingen, waaronder deelnemers uit Frankrijk, Finland en Litouwen, doken samen in de ethiek van AI. Een enorm succes dat de meerwaarde van de UNINOVIS-samenwerking direct aantoont.
Betaalbaar internationaal onderwijs
Hoewel de faculteit Business, Finance & Marketing de organisatie op zich neemt, geldt het aanbod voor de gehele hogeschool. Internationalisation Mobility Officer Liselotte van der Vaart voegt toe: "Voor Haagse studenten hanteren we een gereduceerd tarief. Zij betalen uitsluitend voor het sociale programma en besparen op college- en accommodatiekosten. Zo doe je ontzettend laagdrempelig een internationale ervaring op."