Dit promotieonderzoek richt zich op het beter afstemmen van het hoger economisch onderwijs op de grote maatschappelijke uitdagingen van deze tijd. Politiek en samenleving roepen steeds nadrukkelijker op tot het integreren van duurzaamheid en verantwoord ondernemen in zowel onderwijs als bedrijfsleven. Toch is de praktijk vaak nog gebaseerd op het traditionele economische denken, met een focus op korte termijn, winst en aandeelhouderswaarde. Dit onderzoek verkent hoe alternatieve mens- en bedrijfsbeelden kunnen bijdragen aan toekomstbestendig economisch onderwijs. 

Doelgroep

Onderwijsmanagement, docenten, onderwijsbeleidsmedewerkers, bedrijfsleven.

Onderzoek

Literatuuronderzoek, documentenonderzoek (Europese wet- en regelgeving), mediaonderzoek, focusgroep discussies, ontwerpgericht onderzoek.

Beoogde (tussen) resultaten

Het onderzoek heeft geleid tot een uitgebreide dataset met harde en zachte wetgeving, tien duurzaamheidsverwachtingen van bedrijven, vier narratieven, 83 gesprekslijnen en bijna honderd kritieken van internationale business schools. Daarnaast zijn 117 verwachtingen voor het hoger economisch beroepsonderwijs geclusterd in 31 thema’s, zijn vijf typen business school graduates (BSG’s) verkend en zijn drie studentgroepen bevraagd over huidig en toekomstig onderwijs. Op basis hiervan zijn vier denkbeelden in ontwikkeling. Het eindresultaat is een stevig fundament voor een toekomstbestendige financiële opleiding, met concrete voorstellen voor bijvoorbeeld relevante werkgebieden en leeruitkomsten.

Looptijd

2023 t/m 2027

Team

Lectoraat New Finance, De Haagse Hogeschool:

  • prof. dr G.J. Buijs, eerste promotor van de Vrije Universiteit
  • prof. dr. ir. A. Nijhof, tweede promotor van Nyenrode Business Universiteit
  • dr. M. J. van der Linden, begeleider van De Haagse Hogeschool
  • Theo de Joode, [email protected], onderzoeker

Financiering

Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO)

Betrokken opleiding

 Opleiding Finance & Control

Meer lezen

Theo Joode vertelt over zijn promotieonderzoek

Contact

Wil je meer weten over het promotieonderziek? Neem dan contact op met Theo de Joode [email protected]