Art Lovers #11 Takkenmuseum van Sarah Carlier
14 mei 2025 - 19 mei 2025
Atrium

Maak je eigen takkensculptuur met kunstenaar Sarah Carlier
Art Lovers komt weer naar het atrium van De Haagse Hogeschool! Van 14 t/m 19 mei laat kunstenaar Sarah Carlier daar haar project HOOVM zien, het Haags Organisch Openlucht Volksmuseum.
Kom kijken en kennis maken met Sarah en haar werk. Je kunt dan ook je eigen sculptuur maken. Jouw sculptuur wordt zelfs toegevoegd aan de collectie van het museum. Op 14 mei is de kunstenaar zelf ook aanwezig.
Over Sarah
Sarah Carlier (1981) onderzoekt hoe we betekenis geven aan de wereld om ons heen en hoe we deze vormgeven. Ze voelt een groeiende behoefte om ruimte te creëren voor vertraging, verwondering en aandacht—kwaliteiten die vaak onder druk staan in een maatschappij die draait op efficiëntie en controle.
Inspiratie uit het alledaagse
Carlier haalt haar inspiratie uit het alledaagse: de sporen die mensen achterlaten in de openbare ruimte, objecten, en herhalende handelingen zoals tradities en rituelen. Door deze te verzamelen en haar verbeelding te volgen, legt ze nieuwe verbanden en opent ze op geheel eigen wijze perspectieven op zaken die anders onopgemerkt blijven.
Opnieuw kijken
Haar werk varieert van fotografische of filmische installaties in musea tot performances of interventies in de openbare ruimte, altijd met de intentie om de grenzen tussen het persoonlijke en het collectieve, het alledaagse en het museale te vervagen. Kunst is voor haar een uitnodiging om opnieuw te leren kijken, te vertragen en nieuwe perspectieven te ontdekken. Het is nooit alleen bedoeld om naar te kijken, maar ook om mee te doen en te reflecteren op de structuren waarin we leven.
Sarah Carlier studeerde Fotografie aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag en volgde de master Fotografie aan de AKV/St. Joost in Breda. Haar werk was te zien bij o.a. Stroom Den Haag, Noorderlicht Groningen, Stedelijk Museum Amsterdam en FOMU Antwerpen.
Foto © Sarah Carlier
Art Lovers
Hou je van kunst? Kom dan langs bij Art Lovers! Kunstenaars komen naar De Haagse Hogeschool om zelf over hun werk te vertellen. Best bijzonder, want wanneer ontmoet je nou een kunstenaar?

Dit is een evenement van The Lighthouse
The Lighthouse biedt een programma vol interessante activiteiten over actuele vraagstukken en wereldwijde issues.
