WHO-delegatie bezoekt De Haagse Hogeschool over gezond ouder worden
7 januari 2026
Hoe word je gezond ouder en wie draagt daar zorg voor? Die vragen stonden centraal tijdens het delegatiebezoek van de World Health Organization (WHO) op 9 en 10 december 2025 aan De Haagse Hogeschool.
Onderzoekers en vertegenwoordigers uit heel Europa kwamen in Den Haag samen om kennis en ervaringen te delen over gezond ouder worden en langdurige zorg in stedelijke omgevingen.
Het bezoek maakte deel uit van het door de WHO geïnitieerde Network of Healthy Ageing and Long-Term Care en werd georganiseerd door Luc de Witte, lector Technologie voor Gezondheidszorg, en Joost van Hoof, lector Urban Ageing, in samenwerking met het WHO Regional Office for Europe. De Haagse Hogeschool was gastheer namens de Centres of Expertise Health Innovation en Governance of Urban Transitions.
Tijdens de tweedaagse sessie werd gesproken over preventie gedurende de hele levensloop, de toekomst van zorg-ecosystemen, inclusieve leefomgevingen voor alle leeftijden en het tegengaan van leeftijdsdiscriminatie. Goede praktijkvoorbeelden en tekorten aan wetenschappelijke bewijzen zijn geïdentificeerd en verzameld als bouwstenen voor een nieuwe Europese WHO-strategie voor veroudering, genaamd ‘Ageing is Living’. Ook werd de basis gelegd voor een nieuw WHO Research Network over gezond verouderen.
Naast het inhoudelijke programma bezocht de internationale delegatie de Care Innovation Hub in Den Haag, waar onderzoekers, zorgorganisaties, ondernemers, inwoners, lokale initiatieven en de gemeente samenwerken aan innovatieve oplossingen voor gezond ouder worden.
De Haagse Hogeschool werkt aan een sterker internationaal profiel, onder andere door toe te treden tot Europese onderzoeksconsortia. De bijeenkomst in Den Haag biedt onze hogeschool de kans tot profileren op de thematiek, waar meerdere lectoraten zich mee bezighouden. Bovendien konden de eigen onderzoeksaccenten worden ingebracht.