Heb je een vraag?

Stel je vraag aan de opleiding

Iets voor jou?

Wereldwijd groeit de behoefte aan geavanceerde informatietechnologie. Bedrijven hebben IT nodig die technische uitdagingen omzet in slimme, betrouwbare oplossingen. Bij Applied Computer Science aan De Haagse Hogeschool ontdek je het snijvlak tussen tech en IT. Hoe je machines, computers en netwerken laat werken én zelf ontwerpt. Deze Engelstalige bachelor rond je af in slechts 3 jaar, in plaats van 4. Zo ben je in no-time klaar voor een baan in de hightech sector!

Applied Computer Science is er voor nieuwsgierige oplossers, trotse nerds en ambitieuze techies. Je wordt uitgedaagd om alles in twijfel te trekken, te experimenteren en grenzeloos te denken. Zo ben je in no-time klaar om aan de slag te gaan bij hightechbedrijven en startups in Europa, of om door te stromen naar een master aan De Haagse of een technische universiteit. 

Applied Computer Science volg je in Delft, midden in de techhub van Zuid-Holland. 
Je leert computersystemen programmeren met talen als Python en C, zodat ze zelfstandig taken uitvoeren, met elkaar communiceren en gebruikt worden in slimme apparaten om ons heen. Als je eenmaal begrijpt hoe dat allemaal werkt, kun je alles automatiseren en laten doen wat jij wilt. Daarbij speelt ook AI een steeds belangrijkere rol. Je kunt je verdiepen in cybersecurity en embedded systemen.

Je leert ook hoe je als professional samenwerkt met mensen met verschillende culturele achtergronden en hoe je hen meeneemt in de wereld van hightech oplossingen. Daarnaast ontdek je hoe mens en AI slim en zorgvuldig samenwerken, en hoe je steeds afweegt wat de waarde en ethiek van technologie is.
Bij ons studeer je door te doen, in labs, met projecten, samen met kenniscentra en in opdracht van bedrijven. Geen dikke boeken of tentamens achteraf: beoordelen en toetsen doen we tijdens de lessen.

Alles over toelating

Studie in cijfers

60

studiepunten per jaar

2

uitstroomrichtingen na jaar 1

20

uur college per week

20

uur zelfstudie per week

Inhoud van de studie

Wat ga je doen?

Jaar 1
Jaar 2
Jaar 3

Banen

Wat kun je later worden en wat niet?

Dit word je wel

  • Software architect 

  • Information security officer 

  • Data-analist 

  • Software engineer 

  • Cloud architect 

  • Game developer  

Dit word je niet

  • Elektronisch ingenieur

  • Network designer 

Doorstuderen

Wil je na je bachelor nog verder studeren? Dan kun je doorstromen naar onze hbo-masteropleidingen. Ook een vervolg aan een technische universiteit ligt voor de hand. Zo kun je kiezen voor een master, letterlijk om de hoek, bij de Technische Universiteit in Delft. Daarnaast zijn er volop mogelijkheden bij andere universiteiten in Nederland. Denk aan de Radboud Universiteit, Universiteit Leiden, Eindhoven University of Technology of de Universiteit Twente.

Praktische info

Wat moet je verder nog weten?

Toch op zoek naar een andere opleiding?

Misschien vind je deze opleidingen ook interessant!

Ga naar Industrial Design Engineering
Student schetst in de les

Industrial Design Engineering

  • Bachelor
  • voltijd
  • 3 jaar
Met deze Engelstalige opleiding ontwerp jij spiksplinternieuwe producten waar iedereen blij van wordt. Dat is pas co-creatie!
Ga naar User Experience Design
User Experience Design

User Experience Design

  • Bachelor
  • voltijd
  • 3 jaar
In deze Engelstalige opleiding kun je jouw creatieve ideeën verder ontwikkelen. Gebruikerservaring staat voor jou centraal.
Ga naar Process & Food Technology
Drie studenten in labjassen werken aan praktijk

Process & Food Technology

  • Bachelor
  • voltijd
  • 3 jaar
Tijdens deze Engelstalige opleiding vind je je weg in de wereld van gebruiks- en voedingsmiddelen. Voor vwo'ers in 3 jaar.