Heb je een vraag?

We helpen je graag!

Iets voor jou?

IT-systemen moeten niet alleen veilig zijn, maar ook blijven werken als er iets misgaat. In deze ICT security cursus leer je hoe je IT-omgevingen weerbaar ontwerpt tegen cyberdreigingen, storingen en uitval met direct toepasbare kennis uit de praktijk.

Cyberaanvallen, menselijke fouten en systeemstoringen zijn nooit helemaal te voorkomen. Daarom draait de module Beveiligen van ICT niet om de vraag óf er iets misgaat, maar hoe je IT zo ontwerpt dat systemen veilig en beschikbaar blijven. Je leert beveiligingsmaatregelen combineren, risico's beperken en IT-omgevingen inrichten die bestand zijn tegen onverwachte situaties.

Wat deze module bijzonder maakt, is de combinatie van actuele theorie en technische praktijk. Je verdiept je in onderwerpen als defense in depth, zero trust en redundantie en ontdekt hoe organisaties hun informatiebeveiliging versterken. Tegelijkertijd bouw, configureer en test je zelf IT-oplossingen, zodat je direct ervaart hoe ontwerpkeuzes de veiligheid en continuïteit van systemen beïnvloeden.

Je volgt de module samen met professionals uit verschillende IT-disciplines en werkt aan actuele praktijkopdrachten. Zo ontwikkel je niet alleen specialistische kennis, maar leer je ook hoe je veilige en toekomstbestendige IT-omgevingen ontwerpt die organisaties helpen om cyberdreigingen en uitval beter op te vangen.

Alles over toelating en aanmelden

Kosten

Wat kost de module?

Kosten in één keer*€ 3.250
Kosten studiemateriaal Circa € 100

* Over deze module hoef je geen btw te betalen. Jouw organisatie kan de kosten van deze module integraal als zakelijke onkosten opvoeren.  

Bekijk de pagina over opleidingskosten en -financiering voor meer informatie over studiekosten en financieringsmogelijkheden. 

Jouw tijdsinvestering

Duur

7 vrijdagen

Startdatum

28 augustus 2026

Lesdagen

Op vrijdag van 9.00 tot 16.00

Zelfstudie

9 uur per week

College

7 uur per week

Totale studiebelasting

16 uur per week

Inhoud van de module

Wat ga je doen?

Module

Praktische info

Toch op zoek naar een andere opleiding?

Misschien vind je deze opleidingen ook interessant!

Ga naar Cyber Security Engineering
Twee studenten kijken naar een scherm met code

Cyber Security Engineering

  • Master
  • deeltijd
  • 2 jaar
Tijdens deze master leer je om passende ICT-gerelateerde security-oplossingen te ontwikkelen en te implementeren.
Ga naar Risicomanagement
Three people having a meeting in the main building of THUAS

Risicomanagement

  • Master
  • deeltijd
  • 2 jaar
Met deze master groei je uit tot een breed georiënteerde risicomanager, die risico's beoordeelt en adequaat ondervangt.
Ga naar Hacking & malware
Een persoon werkt achter een laptop in een moderne kantoorruimte, met op de achtergrond schermen waarop een digitale wereldkaart zichtbaar is.

Hacking & malware

  • Module
  • deeltijd
  • 7 vrijdagen
Leer denken als een aanvaller met deze praktijkgerichte ethical hacking cursus.