Studenten Process & Food Technology zetten zeewier op de kaart
“Natuurlijk, lokaal en zero waste. Een circulaire economie. Daar gaan we met z’n allen naartoe”, weet docent Fabrice Ducept. Zijn studenten van de opleiding Process & Food Technology deden onderzoek naar producten van Nederlands zeewier namens een bedrijf uit Den Haag. “De cirkel is zo op meerdere manieren mooi rond.”

Food-toepassingen
“In andere landen gebruiken ze zeewier al succesvol voor verschillende food-toepassingen”, vertelt Fabrice. “Aan onze studenten de taak om namens BlueBlocks te onderzoeken hoe de situatie hier in Nederland is. Welke soorten hebben we hier? Hoe bruikbaar zijn die? Wat kun je ervan maken? Hoe ga je om met het restmateriaal? Met deze vraagstukken gingen drie groepen vierdejaarsstudenten aan de slag.”Echte oplossingen
In totaal vijftien studenten deden een uitgebreide literatuurstudie en doken vervolgens het lab in. In twintig weken tijd zochten ze naar de beste methoden en technieken. Fabrice: “Voor hen was het natuurlijk geweldig om te werken aan échte oplossingen voor de circulaire economie.Ze konden alles toepassen wat ze in de opleiding hebben geleerd. Aan de ene kant was er een kleine competitie: welke groep boekte het snelst de meeste resultaten. Aan de andere kant was samenwerking het belangrijkst. Net als in het echte leven hadden ze elkaar keihard nodig.”