Heb je een vraag?

We helpen je graag!

Iets voor jou?

Je wilt impact maken binnen een bedrijf of instelling en vindt meerdere vakgebieden interessant. Je bent klaar voor een nieuw avontuur, waarbij je niet alleen in collegezalen zit en studieboeken leest. De Management & Organisatie Track is dan echt iets voor jou.

De M&O Track bij De Haagse Hogeschool is een breed onderwijsprogramma van 2 jaar. Je krijgt in de M&O Track les in de vakgebieden Bedrijfskunde, Human Resource Management, Facility Management en Communicatie. Naast dat je je specialiseert, krijg je ook de brede kennis waar het werkveld naar vraagt. Aan het einde van het eerste jaar, kun je ervoor kiezen om door te stromen naar het tweede studiejaar van de reguliere opleiding van je specialisatie. Of je blijft bij de M&O Track, waar je verder gaat specialiseren maar wel blijft werken in een multidisciplinaire omgeving. Na het tweede jaar van de M&O Track, stromen alle studenten door naar het derde jaar van de reguliere opleiding en daarmee de specialisatie die zij hebben gekozen. Na het succesvol afronden van de hoofdfase, ontvang je je hbo-diploma.

M&O Track: vernieuwend onderwijs 

Reken bij de M&O Track op eigentijds en vernieuwend onderwijs. Geen klassieke klaslokalen en kennistoetsen. Je leert in een professionele leeromgeving met opdrachtgevers, lectoraten, kennisexperts en coaches. Zo bouw jij aan je netwerk!  

M&O Track: brede basis 

Tijdens de M&O Track ontwikkel je een brede basis, waar je veel aan hebt in je verdere carrière. Zo nemen jouw kansen op de arbeidsmarkt toe. Daarnaast krijg je de vrijheid om je in verschillende vakgebieden te ontwikkelen en jouw ambities te ontdekken. Gedurende het onderwijsprogramma focus je op het vakgebied dat jij het meest interessant vindt.  

Werkgevers blij met M&O Track 

De werkgevers zijn enthousiast over de Management & Organisatie Track. Zij zitten te springen om professionals die breed inzetbaar zijn. Zie jij jezelf later als de spin in het web bij een creatieve agency? Zit je liever aan de directietafel van een grote corporate organisatie voor de presentatie van de nieuwe jaarplannen? Of gebruik jij graag je overtuigingskracht bij de reorganisatie van een zorginstelling? De M&O Track opent deuren naar een carrière binnen start-ups, kleine en grote organisaties en overheidsinstellingen.

Begeleiding door coach 

Een coach begeleidt je tijdens dit onderwijsprogramma. Met hem of haar kun je praten over je ambities, de gewenste leerroute en het leerproces. Door intensieve begeleiding haal jij het beste uit jezelf als managementprofessional. Tijdens de M&O Track treed je buiten de gebaande paden. 

M&O Track in bullets 

  • geen standaard tentamens en hoorcolleges;  
  • echte praktijkopdrachten in samenwerking met het werkveld;  
  • samenwerken in multidisciplinaire teams;  
  • leren door te doen – met vallen en opstaan;  
  • impact maken vanaf de eerste dag;  
  • intensieve begeleiding van coaches;  
  • verantwoordelijk voor je eigen leerproces. 

Alles over toelating

Inhoud van de studie

Wat ga je doen?

Jaar 1
Jaar 2
Jaar 3 en 4

Na je studie

Wat kun je later worden en wat niet?

Dit word je wel

  • Organisatieadviseur

  • Ontwerper

  • Manager (processen/team/ projecten/informatie/facility/HR)

  • Veranderaar

  • Innovator

  • Ondernemer

  • Analist (business/strategisch)

     

  • Adviseur (communicatie/organisatie/ re-integratie/beleid/marketing/ contract)

Dit word je niet

  • Juridisch medewerker

  • Econoom

  • Accountant

Doorstuderen

Het kan zijn dat je na 4 jaar Management & Organisatie Track door wilt studeren. Dat kan aan de universiteit met een groot aantal masterstudies: Integrale Bedrijfsvoering, Facility & Real Estate Management, Bestuurskunde, Verandermanagement, Communicatiewetenschappen, Bedrijfskunde, Business Administration of Organisatiewetenschappen. Wees erop voorbereid dat je dan misschien eerst een schakeljaar of premaster moet volgen. Dat is niet nodig als je aan De Haagse Hogeschool de master Integrale Bedrijfsvoering wilt gaan doen.

Praktische info

Wat moet je verder nog weten?

Toch op zoek naar een andere opleiding?

Misschien vind je deze opleidingen ook interessant!

Ga naar Bedrijfskunde
Studenten en docent in gesprek

Bedrijfskunde

  • Bachelor
  • voltijd
  • 4 jaar
Als bedrijfskundige focus je op het begrijpen en verbeteren van organisaties. Jij bent een verbinder die visie en uitvoering samenbrengt.
Ga naar Human Resource Management
HRM studenten overleggen

Human Resource Management

  • Bachelor
  • voltijd
  • 4 jaar
Na afronding van de HRM-opleiding aan De Haagse laat jij het waardevolste bezit van de organisatie goed tot zijn recht komen: mensen! Ontdek onze opleiding.
Ga naar Facility Management
Studenten overleggen met elkaar

Facility Management

  • Bachelor
  • voltijd
  • 4 jaar
De FM-opleiding aan De Haagse: kleinschalig, met een persoonlijke benadering. De beste manier om FM-professional te worden. Maak kennis met deze opleiding.